SEO’da Kullanılan Terimler ve Anlamları

 

 

SEO’da Kullanılan Terimler ve Anlamları


seo, vukuf okunuşu belgeleri tarayarak kullanıcının yokluk duyduğu verileri ekrana getirmeyle vazifeli sistemdir. Verilerin süratli getirilmesi okunuşu taharri sonuçlarında ilk sırayı alması ayrılmış çözümler geliştirilmiştir. İşletmeler ürün okunuşu hizmetlerini arama motorlarında işaret yüzü sıralarda mekân alarak müşterilerine gelmek istemektedir. İnternet kullanımın çabucak artmasıyla yetişkin verilerin arama motorlarından optimizasyona uğraması gerekir. başkaca genişlik giysi sıralardaki yarışma yarışını kazanabilmek düşüncesince seo, araçlarının kullanılması şarttır. SEO aşikâr terimlerle müşterek araya gelmiş algoritmalardan veriyi yayınlamaktadır. SEO belirli terimlere ayrılarak arama edebilmeleri kolaylaşmıştır.

ROBOTS

Arama motorundaki botların yönlendirmesini yapan kodlardır. Bu kodun görevi, web sitesinde istenmeyen kısımları gösteren ve web sitenin dizisinde bulun kök dosyaları ulaştıran terimdir.

ADWORDS

Google da reklamların yayınlandığı sistemdir. Web sitelerin yayınlamak istediği reklamları taharri motorlarında yahut türlü internet sitelerinde yayınlanan verilerdir. Adworsd reklamlarında işaret arka sıraları yakalayabilmek ayrılmış hakikat komütatör kelimelerin seçmesi önemlidir. karşıt taktirde ödeyeceğiniz masraflar reklam gösterimi için yeterli gelmeyebilir.

KEYWORD

Bilgi ve belgelerin basitçe bulunabilmesi maksadıyla yapılması şalter kelimelerin gösterildiği bilgi akışıdır. Keyword, web sitelerin kaynaklarını taharri sonuçlarında mafevk sıralarda gösterebilmek kendince vazife almıştır.

RSS

İnternet sitelerinin oluşturacağı içerikleri entelekt neşriyat haline getirebilecek yazılımdır. Yayına sunulacak içeriğin; yazı, etiket, irtibat gibi işlevleri kategorize ederek içeriğin SEO da paylaşılması maksadıyla tarih sayıyor. Bu terim en çok haber sitelerinde görülmektedir.

GOOGLE İNSİGHTS

Google tarafından oluşturulan veridir. Bu veri daha çok ülke, yurt sınırı okunuşu bölgesel çapta aranan verilerin raporlanıp düzenlendiği önemli bilgi kaynağıdır. Google İnsights ile şalter kelimelerin eğilimlerin, arama zamanlarının, hacimlerinin ve dublör kurgu kelimelerinin geliştirilmesi ve kıyaslanması yoluna ulaşılabilir pınar olmuştur.

İCON

Kaynak yazılar içerisinde makam alabilecek önemsiz resimlere verilen isimdir. müteaddit kullanıcılar aracılığıyla sevilen İkonlar akil telefonlarda emoji olarak da kullanılmaktadır.

CPU

İşlemci demektir. İnternet siteleri hosting aracılığıyla yayınladıkları verileri çağırıp Daha Fazla Bilgi İçin kullanıcıya ulaştırmakla görevli sistemdir. Sistem çağırdığı bilgileri getirebilmek için kuvvetli işlemciye yoksulluk duyar. yeteneksiz işlemci sitenin geç yüklenmesine sebep olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “SEO’da Kullanılan Terimler ve Anlamları”

Leave a Reply

Gravatar